בלוח כל ישראל.תוכלו עכשיו לפרסם מודעות בחינם.דירות למכירה,השכרה,רכב למכירה,דרושים,בעלי חיים,כלבים למכירה,למכירה יד2
<- הרשמה / כניסה לאתר


קבוצות משכנתא מאורגנות: כל מה שצריך לדעת

  מתכוננים לקחת משכנתא? הנה כל המידע הרלבנטי על האפשרות של קבוצות משכנתא
 
ההחלטה לקנות בית, היא אחת ההחלטות החשובות והמשמעותיות ביותר בחיים. זוהי החלטה לצאת לעצמאות אמיתית ולהיות בעלי נכס, אשר לרוב גם תהיה משתלמת כלכלית. עם זאת, הבחירה לקנות בית הינה בעלת השפעות מרחיקות לכת על החיים של כל משפחה, למשך שנים ארוכות. באופן טבעי, אחד הצעדים החשובים ביותר בתוך התהליך הזה, הוא נטילת המשכנתא, ההלוואה שתאפשר לכם לרכוש את הבית. הלוואה זו יכולה להינתן באינספור מסלולים ודרכים, אשר בהחלט חשוב להכיר מראש. אחת האפשרויות הפופולריות בתחום, הינה קבוצת משכנתא מאורגנת, ואליה נתייחס בכתבה זו.
אז איך בעצם עובדת קבוצת משכנתא? בעצם, באופן די דומה לקבוצות רכישה. במקרה זה, הקבוצה פונה לגופים הממנים השונים ביחד, ומבקשת לנהל משא ומתן משותף על המשכנתא של כולם. כמובן, כאשר קבוצה גדולה של אנשים מתארגנת ביחד, היא אטרקטיבית הרבה יותר בעיני הבנקים, ולכן לרוב כל בנק יהיה מוכן להציע ריביות נמוכות יותר, במטרה לשכנע את הקבוצה לבחור בו. הקבוצה מאורגנת ומיוצגת על ידי יועץ משכנתא, אשר פועל ישירות מול הבנקים, ובכך חוסך לכל אחד מלקוחותיו את המאמץ הכרוך בכיתות הרגליים בבנקים השונים. בנוסף, היועץ ינהל בעצמו את המשא ומתן, ולרוב ישיג תוצאות טובות יותר מהממוצע, גם ללא קשר לקבוצה המאורגנת.
ישנם שני סוגים עיקריים של קבוצות משכנתא: קבוצה לרכישת נכס וקבוצה למחזור נכס. הראשונה, כמובן, נוטלת את המשכנתא במטרה לרכוש נכסים, ביחד או בנפרד. היא יכולה להיות חלק מקבוצת רכישה לכל דבר, או קבוצה שהתאגדה סביב יעוץ משכנתא רק לשם מטרת רכישת נכסים שונים בפרופיל דומה. לעומת זאת, קבוצה למחזור נכס, לרוב תהיה קבוצה של בעלי דירה בבניין מסוים, אשר מעוניינים לבצע בו שיפוץ נרחב במטרה להעלות את ערכו. דוגמא בולטת לכך היא פרויקט התמ"א.
ברוב המקרים, קבוצת המשכנתא תהיה מורכבת מאנשים בעלי רקע כלכלי ודמוגרפי דומה, כדי להבטיח שכל אחד יקבל משכנתא אשר באמת מתאימה עבורו. חשוב לציין, כי בזמן התהליך הבנק בודק את כל אחד מחברי הקבוצה בנפרד, והוא עשוי לבחור שלא לאשר חלק מחברי הקבוצה. רבים עשויים לחשוש כי במקרה שבו אחד מחברי הקבוצה נפסל, הקבוצה עלולה להתפרק, אך כאן חשוב להגיד כי ברוב המקרים הבנקים מנהלים זאת ישירות מול החבר הספציפי, בלי להשפיע על השאר.
עם זאת, חשוב גם להכיר את החסרונות המעורבים בקבוצת משכנתא. הם בעיקר נוגעים לפרטיות ולעצמאות של כל אחד מחברי הקבוצה, כאשר בכל מצב שבו תהיו מעוניינים לעשות פעולה כלשהי הנוגעת לנכס, תידרשו לעבור דרך הקבוצה. לרוב, אין בעיות בכך, אך חשוב להכיר את העובדה שחברי הקבוצה לא נחשבים לישות עצמאית מול הבנק.
לסיכום, קבוצת המשכנתא הינה פתרון מוצלח בהחלט, עם מספר יתרונות גדולים עבור מי שבוחרים בו. הוא חוסך כאב ראש והתעסקות רבה לכל אחד מחברי הקבוצה, כמו גם את הצורך להתנהל לבד אל מול הבנקים. אך בראש ובראשונה, אין כל ספק כי הוא משתלם מאוד עבור חברי הקבוצה, שיחסכו סכומים גדולים בהחלט לאורך שנים בזכות התאגדותם כקבוצה, שתאפשר להם לקבל ריבית נמוכה במיוחד. כמו בכל קבוצה, גם כאן יש חסרונות המלווים בחברות בה, אך היתרונות הגדולים הטמונים בקבוצת המשכנתא בהחלט הופכים אותה לאפשרות שמומלץ ביותר לשקול.
לפרטים נוספים פנו לבסט משכנתא